مقام ارشد وزارت خارجه هند: توسعه بندر شهید بهشتی دغدغه مشترک ایران و هند است
مقام ارشد وزارت خارجه هند: توسعه بندر شهید بهشتی دغدغه مشترک ایران و هند است
مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه هند در نشست توسعه تجهیزاتی بندر چابهار تصریح کرد: همکاری دولت هند برای توسعه و رونق بندر چابهار را تضمین می کنم.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جیتندر سینگ بیان اینکه بندر چابهار طی یک سال گذشته در ارائه خدمات بسیار مطلوب عمل کرده است، گفت: دولت هند سال گذشته، 75 هزار تن گندم را از طریق بندر چابهار برای مردم افغانستان تأمین کرده است.

مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه دولت جمهوری هند با بیان اینکه کشورهای آسیای مرکزی علاقه زیادی به استفاده از بندر چابهار دارند، گفت: بندر چابهار؛ یک بندر ترانزیتی است و ترجیح اقتصادی بسیاری از کشورها برای تجارت دریا برد محسوب می شود.

سینگ با اشاره به تأمین تجهیزات بندری در چابهار توسط شرکت هندی، گفت: پیام معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، مبنی بر تسریع در تأمین تجهیزات را دریافت کرده‌ام، بنابراین برای تأمین جرثقیل‌ها تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و هند دغدغه ارتقای بندر چابهار را دارند، اظهار داشت: به جز تأمین تجهیزات و حمایت لجستیکی، لازم است با ذی نفعان بندر نیز ارتباط برقرار کنیم؛ بدین جهت تضمین می‌کنم دولت هند برای رونق و موفقیت بندر چابهار، همکاری لازم را با دولت ایران داشته باشد.

مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه دولت جمهوری هند خاطرنشان کرد: موفقیت بندر چابهار، موفقیت دو کشور دوست ایران و هند محسوب می شود.