وزیر نیرو: ‌‌۱۷ هزار و ۶۰۰ مگاوات به شبکه برق کشور افزوده شد
وزیر نیرو: ‌‌۱۷ هزار و ۶۰۰ مگاوات به شبکه برق کشور افزوده شد
وزیر نیرو گفت: پویش هر هفته الف، ب ایران در دو استان کردستان و خراسان شمالی با ارزشی بیش از ۴۷۷۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نبض‌انرژی،رضا اردکانیان ظهر امروز در جلسه افتتاح همزمان هشت طرح صنعت آب و برق کشور و استان کردستان که در شرکت آب منطقه‌ای کردستان برگزار شد، اظهار داشت: پویش هر هفته الف، ب ایران در دو استان کردستان و خراسان شمالی با ارزشی بیش از 4776 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: سد امیرآباد – رمشت استان کردستان چهل و نهمین سد افتتاح شده در دولت تدبیر و امید خواهد بود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه شهر سقز که آب آن از سد چراغ ویس تامین می‌شود چهل و سومین تصفیه خانه افتتاح شده در دولت تدبیر و امید خواهد بود.

وی گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران نیز هفتاد و هفتمین تصفیه خانه دولت فعلی بوده و تا پایان دولت این تعداد به 101 تصفیه‌خانه می‌رسد.

اردکانیان با بیان اینکه امروز واحد بخار سیکل ترکیبی نیروگاه شیروان با بیش از 4هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: با افتتاح این نیروگاه 17هزار و 600مگاوات به شبکه برق کشور افزوده می‌شود و امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید این مقدار به بیش از 20 هزار مگاوات برسید.

وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه‌های سازوکاری را در دست کار وزارت نیرو داشته که نتیجه آن کاهش بروکراسی اداری و ایجاد اشتغال خواهد بود، اعلام کرد: از این پس برای 9رودخانه مهم کشور و مدیریت حوزه آبریز برنامه خواهیم داشت.

 

تسنیم