صادرات فرآورده نفتی راه درستی است که باید ادامه یابد
صادرات فرآورده نفتی راه درستی است که باید ادامه یابد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تولید نفت تنها به معنای خام‌فروشی نیست و می‌توان از نفت‌خام در پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها استفاده کرد.

نبض انرژی  به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ششمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو گفت: فشارها بر صنعت نفت در این سال‌ها بسیار زیاد بوده و ماندگاری این صنعت با توجه به فشار حداکثری قابل ذکر و توجه است.

وی افزود: سهم سوخت‌های فسیلی در سال ۲۰۵۰ از ۸۱ درصد به ۷۱ درصد می‌رسد و تا سال ۲۰۷۰ سهم فسیلی‌ها به ۲۵ درصد می‌رسد؛ بنابراین حداکثر زمان برای استفاده از انرژی فسیلی ۵۰ سال است.

آقامحمدی گفت: تولید نفت تنها به معنای خام‌فروشی نیست و می‌توان از نفت‌خام در پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها استفاده کرد. صادرات فرآورده نفتی و ثبت رکورد آن بی‌نظیر بود و راه درستی طی شده است که باید این مسیر ادامه یابد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دانش‌بنیان کردن اقتصاد ایران کلیدی‌ترین کاری است که باید انجام شود و وزارت نفت با ایجاد پارک ری در این مسیر گامی مهم برداشته است که نشان می‌دهد گام درستی است. اگر می‌خواهیم جهانی شویم، باید در این مسیر همکاری منطقه‌ای داشته باشیم.