افشای پشت پرده مصوبه جدید مجلس/ خروج از پروتکل الحاقی چاره کار نیست/ از چاله به چاه می‌افتیم
افشای پشت پرده مصوبه جدید مجلس/ خروج از پروتکل الحاقی چاره کار نیست/ از چاله به چاه می‌افتیم
میرزایی گفت: اکنون که این فرصت احتمالی وجود دارد که امریکا به برجام برگردد بهتر بود که صبر می‌کردیم تا شاید با دیپلماسی مسائل‌مان را حل کنیم. با این اقدامات سدهای بیشتری بر سر صادرات نفت قرار می‌گیرد و فضا سخت‌تر می‌شود.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما نیز از اینکه به تعهدات برجام عمل نشده ناخرسندیم اما نباید کاری کنیم که از چاله به چاه بیفتیم.

به گزارش نبض‌انرژی،

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره طرح هسته‌ای نمایندگان مبنی بر خروج از پروتکل الحاقی و تاثیر آن بر بازگشت احتمالی نفت ایران به بازار اظهار داشت: هنوز برای ارزیابی مصوبه مجلس زود است چون زمان یک ماهه در نظر گرفتند و باید به تصویب شورای نگهبان نیز برسد البته نمایندگانی هم بودند که معتقد بودند دو ماه زمان نیاز است تا فرصت چانه زنی به دولت داده شود. اما در هر حال برخی خواستند انقلابی و چکشی عمل کنند اما در واقع فرصت یک ماه ابهام دارد نه تنها فرصتی خلق نمی‌کند بلکه فرصت سوزی می‌کند.

وی افزود: اتاق فکر برخی نمایندگان امروز مجلس که کلیت مجلس را به بهانه ترور شهید فخری زاده تحت فشار قرار می‌دهند همان تیم مذاکره کننده هسته‌ای در زمان احمدی نژاد هستند. زمانی که از مذاکره نتیجه نمی‌گرفتند روی برنامه هسته‌ای تبلیغات می‌کردند و با بزرگنمایی پرونده ایران را به شورای امنیت بردند که هیچ نتیجه‌ای برای منافع ملی نداشت.

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما نیز از اینکه به تعهدات برجام عمل نشده ناخرسندیم اما نباید کاری کنیم که از چاله به چاه بیفتیم. اگر جوانب را در نظر نگیریم منجر به تشدید اختلاف در برنامه هسته‌ای می‌شود که به ضرر نظام، دولت و مردم است و باید هزینه بیشتری بدهیم.

وی یادآور شد : ارجاع پرونده هسته‌ای به شورای امنیت باعث شد خرید نفت از ایران تحریم شود ضمن اینکه خروج امریکا از برجام و تحریم‌های یکجانبه مشکلاتی را بوجودآورد.میرزایی گفت: اکنون که این فرصت احتمالی وجود دارد که امریکا به برجام برگردد بهتر بود که صبر می‌کردیم تا شاید با دیپلماسی مسائل‌مان را حل کنیم. با این اقدامات سدهای بیشتری بر سر صادرات نفت قرار می‌گیرد و فضا سخت‌تر می‌شود.