به گزارش نبض‌انرژی،  مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در شبانه‌روز گذشته از مرز ۵۰۰ میلیون مترمکعب گذشت و در بخش خانگی رکورد زد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شرکت ملی گاز ایران، “محمدرضا جولایی” با اعلام این خبر، اظهارداشت: روز گذشته مصرف گاز در بخش […]

به گزارش نبض‌انرژی،

 مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در شبانه‌روز گذشته از مرز ۵۰۰ میلیون مترمکعب گذشت و در بخش خانگی رکورد زد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شرکت ملی گاز ایران، “محمدرضا جولایی” با اعلام این خبر، اظهارداشت: روز گذشته مصرف گاز در بخش خانگی به رقم ۵۰۱.۸ میلیون مترمکعب در روز رسید که نشان از روند افزایشی مصرف گاز در بخش خانگی به دلیل افزایش سرما در بیشتر استان‌های کشور دارد.

وی ادامه‌داد: در همین بازه زمانی، میزان مصرف صنایع عمده به ۱۲۴.۶ و نیروگاه‌ها به ۱۲۶.۲ میلیون مترمکعب در روز رسید.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، با بیان این که کل مصرف گاز طی ۲۴ ساعت گذشته، نزدیک به ۸۱۰ میلیون مترمکعب در روز بوده است، گفت: اواخر آبان‌ماه امسال نیز مقدار گاز تزریق شده به خطوط سراسری، به نسبت مدت مشابه سال گذشته، بیش از پنج درصد رشد داشته که پس از موضوع توسعه گازرسانی، بیشتر این میزان مصرف به خاطر شیوع ویروس کرونا بوده است.

جولایی همچنین از افزایش مصرف گاز در استان‌های شمالی کشور به دلیل برودت هوا خبر داد و گفت: استان‌های شمالی کشور همانند استان‌های گلستان، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، اردبیل و آذربایجان‌غربی از نظر مصرف گاز، رکورددار هستند، بنابراین از عموم مردم می‌خواهیم تا این انرژی پاک را بهینه مصرف کنند.

به گزارش ایرنا، با توسعه پارس‌جنوبی ظرفیت تولید گاز ایران به یک میلیارد متر مکعب در روز رسید. با تکیه بر این توان گاز رسانی به بخش‌های مختلف از جمله روستاها، صنایع و نیروگاه‌ها افزایش یافت.

همچنین صادرات گاز تابستان امسال رکورد ۸۰ میلیون مترمکعب در روز را شکست.

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض انرژی

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض انرژی