محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  با اشاره به کاهش دما و احتمال یخ زدگی کنتور‌های آب گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال یخ‌زدگی کنتور‌های آب در تهران از مشترکان آب و فاضلاب تقاضا داریم که از تجمع آب داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند. به گزارش نبض انرژی […]

محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  با اشاره به کاهش دما و احتمال یخ زدگی کنتور‌های آب گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال یخ‌زدگی کنتور‌های آب در تهران از مشترکان آب و فاضلاب تقاضا داریم که از تجمع آب داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند.

به گزارش نبض انرژی ،

او ادامه داد: دمای زیر صفر باعث می‌شود آبی که در چاله کنتور جمع شده است، یخ بزند و به کنتور آسیب وارد کند.

بختیاری تصریح کرد: در تهران خانه‌هایی که جهت شمال قرار دارند، به‌دلیل کاهش دمای هوا احتمال یخ‌زدگی کنتور برایشان بیشتر است و باید کنتور را با پوشال و پارچه بپوشانند تا گرم شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در دو سال گذشته به دلیل سردی هوا بیش از ۱۰ هزار کنتور در استان تهران یخ زد که منجر به قطعی چندساعته آب مشترکان شد.

 

او بیان کرد: در برخی ساعات شب به‌ویژه در مناطق شمالی شهر تهران و مناطق سردسیر استان، ما از مردم درخواست داریم تا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و ترکیدگی انشعاب آب منازل خود به کار ببندند و اقدامات پیش‌گیرانه را انجام دهند.

بختیاری افزود: عایق‌بندی کنتور و لوله‌های آب‌رسانی در پیش‌گیری از یخ‌زدگی موثر است و توصیه می‌شود با قراردادن پشم‌شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق‌کردن لوله‌های سطحی از یخ‌زدگی انشعاب و کنتور جلوگیری کرد.

او افزود: در صورت مشاهده یخ‌زدگی مشترکان از حرارت‌دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا لوله‌های آب داخل ساختمان و یا از برافروختن آتش در مجاورت شیر‌ها و لوله‌های آب جدا خودداری شود.

بختیاری در پایان تصریح کرد: افراد می‌توانند در صورت بروز مشکل یخ‌زدگی با سامانه تلفنی ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان تهران تماس بگیرند تا گروه‌های امدادی در کم‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی کنند.