شرکت جنرال موتورز برای بیش از ۶۸ هزار خودروی برقی فراخوان صادر کرده تا دلیل آتش سوزی در باتری های این خودرو را بررسی کند. به گزارش نبض فناوری ،   شرکت جنرال موتورز برای ۶۸هزار و ۶۷۷ خودروی برقی «بولت» فراخوان صادر کرده که از این تعداد ۵۰هزار و ۹۰۰ دستگاه در آمریکا هستند.  به […]

فراخوان جنرال موتورز برای خودروهای برقی که آتش گرفتند

شرکت جنرال موتورز برای بیش از ۶۸ هزار خودروی برقی فراخوان صادر کرده تا دلیل آتش سوزی در باتری های این خودرو را بررسی کند.

به گزارش نبض فناوری ،   شرکت جنرال موتورز برای ۶۸هزار و ۶۷۷ خودروی برقی «بولت» فراخوان صادر کرده که از این تعداد ۵۰هزار و ۹۰۰ دستگاه در آمریکا هستند.  به گفته کارشناسان، گزارش ۵ مورد آتش سوزی باتری های این خودرو بین ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی دلیل این فراخوان است و شرکت تصمیم دارد با این روش، تحقیقات بیشتری انجام دهد.

طبق گزارش های موجود این خودروساز برخی عناصر یکسان در آتش سوزی ها ردیابی کرده است از جمله منشا ایجاد آنها در یک واحد LG Chem و همچنین سطح شارژ خودرو.

این فراخوان شامل خودروهای برقی بولت ۲۰۲۰ نمی شود زیرا ترکیبات شیمیایی باتری آنها ارتقا یافته است. جنرال موتورز سعی دارد با دستکاری در نرم افزار ثابت( سفت افزار) بولت ظرفیت شارژ را به ۹۰ درصد محدود کند و از این طریق ریسک آتش سوزی را کاهش دهد.  آپدیت نرم افزار ثابت احتمالا  از ۱۷ نوامبر فراهم می شود. البته این شرکت خودروسازی باید در ۲۰۲۱ میلادی راه حلی تاثیرگذارتر برای برطرف کردن چالش بیابد.

آتش سوزی باتری خودروهای برقی پدیده عجیب یا تازه ای نیست. در حال حاضر تحقیقاتی برای بررسی آتش سوزی در خودروهای تسلا در جریان است. از سوی دیگر آئودی و دیگر خودروسازان نیز برای برخی خودروهایشان فراخوان صادر کرده اند. البته تعداد خودروهای فراخوان شده جنرال موتورز از بقیه خودروسازان بیشتر است.