تاثیر غرغره «آب نمک» بر درمان کرونا بررسی می‌شود پژوهشگران امیدوارند غرغره محلول آب نمک بتواند از عوارض اولیه ویروس کرونا جلوگیری کند. به گزارش نبض انرژی ، به نقل از بی‌بی‌سی، پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند امیدوارند غرغره محلول آب نمک بتواند از عوارض اولیه ویروس کرونا جلوگیری کند. بررسی‌های قبلی نشان داده، میزان گسترش ویروس و […]

تاثیر غرغره «آب نمک» بر درمان کرونا بررسی می‌شود

پژوهشگران امیدوارند غرغره محلول آب نمک بتواند از عوارض اولیه ویروس کرونا جلوگیری کند.

تاثیر غرغره «آب نمک» بر درمان کرونا بررسی می‌شود

به گزارش نبض انرژی ،

به نقل از بی‌بی‌سی، پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند امیدوارند غرغره محلول آب نمک بتواند از عوارض اولیه ویروس کرونا جلوگیری کند.

بررسی‌های قبلی نشان داده، میزان گسترش ویروس و سرایت آن در افرادی که از محلول آب نمک استفاده کرده بودند با کاهش مواجه بوده است.

مدیر موسسه آشر ابراز امیدواری کرده است که آب نمک به عنوان روشی موثر برای کاهش اثر و کنترل شیوع کرونا تایید شود.

تحقیقات قبلی همچنین حاکی از آن است که این داروی خانگی می‌تواند به کاهش علائم سرماخوردگی کمک کند.

در حال حاضر این مطالعه در حال استخدام داوطلبان بزرگسالی است که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ آنها مثبت شده، این داوطلبان قرار است تحت نظر قرار بگیرند تا تأثیر غرغره محلول آب نمک بر بیماری آنها سنجیده شود.

مدیر موسسه آشر می‌گوید: اگر محلول آب نمک بر کنترل بیماری و حتی درمان آن موثر واقع شود، می‌توان آن را به راحتی و به طور گسترده اجرا کرد.

دانمشندان در بررسی‌های اولیه خود دریافتند، افرادی که غرغره و شستشوی بینی با آب نمک را انجام داده بودند، احتمال کمتری داشت ویروس را به دیگر اعضای خانواده خود انتقال دهند.