ساخت کارخانه بزرگ آرامکو متوقف شد
ساخت کارخانه بزرگ آرامکو متوقف شد
 این دو شرکت سعی می‌کنند همه‌گیری ویروس کرونا را که صنعت انرژی را نابود کرده هدایت کنند. آرامکو که در سال جاری بخش بزرگی از سهام سابک را خریداری کرده، به دنبال حفظ پروژه یانبو در ساحل دریای سرخ عربستان یا ادغام آن با پالایشگاه‌های فعلی بود.

به گزارش نبض انرژی ،  شرکت آرامکوی عربستان طرح ساخت کارخانه تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی به ارزش 20 میلیارد دلار را متوقف می‌کند. هدف از این اقدام کاهش هزینه‌ها و حفظ سود بزرگترین شرکت نفت دنیا در بحبوحه سقوط قیمت نفت و مواد شیمیایی است.

شرکت صنایع شیمیایی عربستان(سابک) طی بیانیه‌ای اعلام کرد آرامکو و شرکت پتروشیمی بیسیک اینداستریز قرار است به جای ساخت یک کارخانه کاملاً جدید، تاسیسات موجود را وارد پروژه یانبو کنند.

این دو شرکت سعی می‌کنند همه‌گیری ویروس کرونا را که صنعت انرژی را نابود کرده هدایت کنند. آرامکو که در سال جاری بخش بزرگی از سهام سابک را خریداری کرده، به دنبال حفظ پروژه یانبو در ساحل دریای سرخ عربستان یا ادغام آن با پالایشگاه‌های فعلی بود. شرکت نفت دولتی عربستان در حال بررسی طرح خرید بخشی از پایانه گاز طبیعی مایع در تگزاس بوده و پروژه  پالایشگاهی 10 میلیارد دلاری چین را هم متوقف کرده است.

متخصصان عقیده دارند در حالی که کاهش هزینه ها توانایی آرامکو برای پرداخت سود به سهامداران را حفظ می‌کند، ولی دورنمای رشد این شرکت در بلند مدت را تضعیف خواهد کرد.