به گزارش نبض انرژی ، چین که از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در حال خرید بالای نفت خام بوده ، حالا با پر شدن فضای ذخیره‌سازی خود و ضعف تقاضا برای نفت در مناطقی که وارد کننده سوخت از این کشور بودند، واردات نفت خام را کاهش می‌دهد. جدیدتری خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان […]

به گزارش نبض انرژی ،

چین که از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در حال خرید بالای نفت خام بوده ، حالا با پر شدن فضای ذخیره‌سازی خود و ضعف تقاضا برای نفت در مناطقی که وارد کننده سوخت از این کشور بودند، واردات نفت خام را کاهش می‌دهد.

جدیدتری خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید

واردات نفت خام چین در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی 14.5 درصد پایین ‌تر از فصل تابستان خواهد بود که برابر 1.7 میلیون بشکه در روز است.

چین از ابتدای سقوط قیمت نفت به خاطر جنگ قیمت عربستان و روسیه و همه‌گیری ویروس کرونا، در حال وارد کردن نفت ارزان بوده است. تاجران و پالایشگاه ها هم به خرید خود ادامه دادند تا زمانی که گزارش شد منابع ذخیره سازی نفت چین به زودی پر می‌شوند.

ولی علی‌رغم این خبرها، خرید بالای نفت توسط چین تا پایان سه ماهه سوم سال جاری میلادی ادامه یافت، به طوری که متوسط خرید نفت در ماه سپتامبر 2.1 درصد بیشتر از ماه اوت و برابر با 11.8 میلیون بشکه در روز بود. یکی از دلایل افزایش خرید نفت چین ظرفیت جدید پالایشگاه‌های مستقل چین بود که هنوز سهمیه واردات خود را پر نکرده بودند. ولی حالا ظرفیت این پالایشگاه‌ها هم رو به پایین است که احتمالا یک کاهش قیمت دیگر را برای نفت در پی خواهد داشت.کاهش