بانک مرکزی کره جنوبی در تازه ترین گزارش خود عنوان کرده این نهاد بانکداری در نظر دارد ارز دیجیتال “وون” را سال آینده صادر کند. بانک مرکزی این کشور صدور آزمایشی ارز دیجیتال “وون” را در در فضای مجازی انجام خواهد داد و به گفته مقامات ارشد این بانک هیچ مرجع ثالثی در روند صدور […]

بانک مرکزی کره جنوبی در تازه ترین گزارش خود عنوان کرده این نهاد بانکداری در نظر دارد ارز دیجیتال “وون” را سال آینده صادر کند. بانک مرکزی این کشور صدور آزمایشی ارز دیجیتال “وون” را در در فضای مجازی انجام خواهد داد و به گفته مقامات ارشد این بانک هیچ مرجع ثالثی در روند صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی دخالت نخواهد داشت.

در فاز اول، الزامات، طرح کلی و زیرساخت های ضروری برای صدور ارز دیجیتال “وون” مورد بررسی قرار گرفت

در ماه مارس سال جاری برنامه ۲۲ ماهه صدور آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی آغاز شد. صدور ارز دیجیتال “وون” سومین و آخرین فاز عملیاتی برنامه جامع ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی خواهد بود. فاز اول در ماه جولای به پایان رسید. در فاز اول، الزامات، طرح کلی و زیرساخت های ضروری برای صدور ارز دیجیتال “وون” مورد بررسی موشکافانه قرار گرفت.

در فاز دوم، نهادهای تخصصی به بررسی و تحلیل فرایندهای تجاری و نوع واکنش سیستم اقتصادی نسبت به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی می پردازند

فاز دوم کماکان در دست بررسی و اجرا قرار دارد. در این فاز نهادهای تخصصی به بررسی و تحلیل فرایندهای تجاری و نوع واکنش سیستم اقتصادی نسبت به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی می پردازند. برآورد می شود فاز دوم تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد.

علیرغم پیشرفت های قابل توجه بانک مرکزی کره جنوبی در اجرای آزمایشی صدور ارز دیجیتال “وون”، این نهاد بزرگ بانکداری کماکان برنامه مدون و مشخصی برای صدور و توزیع گسترده آن در صورت تکمیل فازهای اجرایی ندارد. کره جنوبی در نظر دارد در صورتی که شرایط اقتصادی، چه در سطح ملی و یا بین المللی، با تحولات گسترده و ناگهانی روبرو شود، صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار دهد.

گزارش ها حاکی از آن است که کره جنوبی در صورت صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، از “یوان دیجیتال” به عنوان روش پرداخت در معاملات خود با پکن استفاده خواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف.