نتایج یک تحقیق:‌ 90 درصد کرونایی‌ها علائم رایج ابتلا را ندارند براساس پژوهش صورت گرفته، تقریباً 90 درصد بیماران کووید 19 در روز آزمایش هیچ کدام از سه علامت اصلی بیماری را ندارند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، ۹۰ درصد مبتلایان به […]

نتایج یک تحقیق:‌ 90 درصد کرونایی‌ها علائم رایج ابتلا را ندارند

براساس پژوهش صورت گرفته، تقریباً 90 درصد بیماران کووید 19 در روز آزمایش هیچ کدام از سه علامت اصلی بیماری را ندارند.

نتایج یک تحقیق:‌ 90 درصد کرونایی‌ها علائم رایج ابتلا را ندارند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، ۹۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا هنگام آزمایش سواب، علائم رایج این بیماری را نداشتند.

براساس داده‌های موجود، از ۳۶ هزار و ۶۰۱ مورد آزمایش، ۱۵۸ نفر علائمی مانند ابتلا به کووید ۱۹ را داشتند.

دانشمندان گفتند که تحقیقات آنها اهمیت آزمایش گسترده را برجسته می‌کند؛ محققان داده‌های چندین هزار داوطلب را که از اواخر ماه آوریل تست سواب داده‌اند، تجزیه و تحلیل کردند و مشخص شد، تعداد کمی از افرادی که نتیجه آزمایش آنها مثبت شده، تب یا سرفه داشته‌اند و حس بویایی خود را از دست داده بودند؛ وقتی خستگی و تنگی نفس به لیست اصلی علائم افزوده شد نیز فقط ۲۳ درصد علائم هشدار دهنده را داشتند.

مطالعه دانشگاه کالج لندن نشان می‌دهد حداقل ۷۰ درصد موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس بدون علامت است.

کارشناسان با توجه به نتیجه این پژوهش پیشنهاد داده‌اند، تمام دانشجویان دانشگاه قبل از عزیمت به خانه برای لذت بردن از تعطیلات کریسمس، باید تست سواب بدهند.

این مطالعه که روز گذشته در مجله Clinical Epidemiology منتشر شده است بر لزوم انجام آزمایشات گسترده‌تر برای سرکوب عفونت‌ها تأکید می‌کند.