با رشد نرخ ارز در این روزها، شاهد گرانی در بازار طلا و سکه هستیم. در این میان، به گفته محمد کشتی آرای، خرید و فروش در مصنوعات طلا در کمترین سطح ممکن قرار داد. در این باره، محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی از حال و […]

با رشد نرخ ارز در این روزها، شاهد گرانی در بازار طلا و سکه هستیم. در این میان، به گفته محمد کشتی آرای، خرید و فروش در مصنوعات طلا در کمترین سطح ممکن قرار داد.

در این باره، محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی از حال و هوای بازار امروز (سه شنبه بیست و دوم مهرماه ۹۹) گفت و اظهار داشت: معاملات طلا و سکه این روز‌ها با وجود رشد قیمت ها، بازهم با متقاضی خرید و همچنین فروشنده در بخش سکه و طلای آب شده مواجه است، در نتیجه با افزایش تقاضا و رشد نرخ ارز، حباب سکه نیز بزرگ‌تر از قبل شده است و حال حاضر این حباب برای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به رقم یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه و طلا امروز سه شنبه ۱ مهرماه ۹۹/ افزایش ۱۰۰ هزار تومانی حباب سکه/ مصنوعات طلا بدون خرید و فروش!
وی در خصوص جدیدترین قیمت‌های بازار امروز طلا و سکه تهران گفت: هر اونس طلای جهانی امروز با نوسان یک دلاری به رقم ۱۹۲۰ دلار رسید و با رشد نرخ دلار، بهای طلا و سکه نیز افزایش داشت. به گونه‌ای که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد  ۱۵۰ هزار تومانی به رقم ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۹ میلیون تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به نرخ ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است. همچنین هر سکه یک گرمی امروز ۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

کشتی آرای در ادامه افزود: هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۶ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم یک میلیون و ۴۸۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به رقم یک میلیون و ۹۸۰ رسیده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر تقاضا برای خرید سکه در این قیمت‌ها همچنان وجود دارد، ولی در بخش مصنوعات، شاهد رکود هستیم و به نوعی معاملات مصنوعات قفل شده است.