پ
  • شناسه : 23247
  • 03 مهر 1399 - 16:20

 انقراض منابع ملی حیات وحش هیرکانی و رزم مدافعان طبیعت با مجرمان + تصاویری جذاب

شناسه خبر : 29566 | تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۹ – ۱۵:۴۹ | 1 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط : سیده آمل عاشقانه های مرال با چاشنی باروت برابر قانون مجازات اسلامی هر فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم محسوب می شود. از این رو […]

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت
شناسه خبر : 29566 | تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۹ – ۱۵:۴۹ | 1 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط : 

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت برابر قانون مجازات اسلامی هر فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم محسوب می شود. از این رو تخریب منابع ملی (آب، خاک، هوا، کوه، جنگل، حیات وحش غیر از دارا بودن عناصر قانونی از عنصر معنوی که همان داشتن نیت نابودی […]

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت

برابر قانون مجازات اسلامی هر فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم محسوب می شود.

از این رو تخریب منابع ملی (آب، خاک، هوا، کوه، جنگل، حیات وحش غیر از دارا بودن عناصر قانونی از عنصر معنوی که همان داشتن نیت نابودی بیت المال است قابل پیگیری بوده و عمل مجرمانه تلقی می شود.

قابل توجه : جهت امنیت مرالها در فصل “گاوبانگی” این پایگاه خبری از دادن آمار مناطق زیستی گونه های مرال و تعداد دقیقشان که رو به انقراض است و تعداد و محل استقرار کامل ماموران مدافعان سلامت طبیعت و حفظ محیط زیست معذور هست.

به گزارش واحد خبری سیده آمل: از اواسط شهریورماه تا اواسط مهرماه هرسال، فصل جفت گیری گوزن های قرمز “مرال ها” این شاهکار خلقت در جنگل های هیرکانی شمال کشور هست.

درد استاد “پیرطاهر غفوری”

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت seyyedeamol.com

پیرطاهر غفاری یکی از محیط بانان افتخاری عاشق طبیعت و گوزن قرمز، همیشه به رزم  در منطقه لاکوی کلیک چشمه سیاه بیشه لاریجان آمل با همکاران محیط بانان خود و اداره محیط زیست شهرستان آمل حاضر به شکار شکارچیان این موجود در حال انقراض هستند.

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت

به گفته پیرطاهر، هرساله از اواسط شهریورماه تا اواسط مهرماه، فصل جفت گیری گوزن های قرمز “مرال ها” است و فصلی پر خطر، چرا که با بانگ گوزن نر برای اعلام موجودیت مرال خود و جفت گیری با او، حیوانات انسان نما در کمین نشسته تا به نیت شوم خود برسند .

نعره های عاشقانه ای که گوزن قرمز سر می دهد ضمن مشخص کردن محدوده زیستی، اعلام موجودیتی برای جذب جفت خود “مرال” هست که محیط بانان و محلی های آشنا با طبیعت به آن (گاو بانگی) می گویند

نداهای عاشقانه بین مرالهای نر و ماده می تواند ناخواسته در این بازه زمانی ” گاوبانگی” برای این پدیده زیبا خطرساز باشد و شکارچیان فرصت طلب مجهز به انواع سلاح در کمین نشسته تا دم صبح یا شامگاهی فضای عاشقانه مرالها را با بوی بد باروت پرکنند و از صحنه دلخراش فراق یاران لذت برده با خوی حیوانی گرگ موابانه خود نظاره گر برهم زدن نظم طبیعت باشند.

عاشقانه های مرال با چاشنی باروت

و چه بد انسانی که طبیعت مملو از انرژی عشق و صفا، آرامشی با عطر گیاهان و سبزه های دامنه البرز را با رنگ خون عاشقان گلگون کرده و با این شهادت لذت می برد .

اما در این بین مدافعان طبیعت نیز بیکار ننشسته و بصورت شیفتی آماده به رزم باز پسگیری طبیعت پاک از دست ناپاکان و تحویل آنها به قانون هستند تا حافظ منابع ملی ایران ما باشند.

در خواست محیط بانان از مردم و اصحاب رسانه

محیط بانان حاضر، آقایان رضائیان و نعیمی متفق القول در رابطه با حفظ محیط زیست وگونه های زیستی مختلف بخصوص در فصول جفت گیری اظهار داشتند: اصحاب رسانه در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دست راست محیط بانان هستند

رضائیان در ادامه افزود: تک تک ایرانیان می توانند مدافعان سلامت طبیعت بوده و برای طبیعت زیستی خود تلاش کنند تا نسل آینده، ما را به سخره و لعن نگیرند که با زندگی ما چه ها کردید و چه دستمایه ای را برایمان به یادگار گذاشته اید .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

10 آبان 1399

توافق تازه ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه

به گزارش نبض انرژی ، توافق تازه ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه 🔸مجری طرح‌های نیروگاهی بخار شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به توافق این شرکت با پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان، گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی با استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه آغاز خواهد شد.

10 آبان 1399

روسیه : از ارمنستان حمایت می کنیم

به گزارش نبض انرژی ، روسیه : از ارمنستان حمایت می کنیم وزارت خارجه روسیه اعلام کرد در صورت گسترش نبردها در قره باغ و مناطق آن ، ما به ارمنستان کمک لازم را خواهیم کرد

10 آبان 1399

سه متهم اصلی آلایندگی هوای تهران معرفی شدند

به گزارش نبض انرژی ، به نقل از مهر، حسین شهیدزاده با تأکید بر اینکه ۶۱ درصد ذرات معلق موجود در هوای پایتخت از ناحیه حمل و نقل تولید می‌شود، افزود: پس در ابتدا باید به سراغ منابع متحرک برویم که بیشترین نقش را در تولید آلودگی هوای تهران دارند. وی با اشاره به اینکه […]

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.