آژنس بین‌المللی انرژی در روز سه‌شنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام در کشورهای توسعه یافته در ماه جولای به بالاترین رقم رسیده است که نشان از کاهش تقاضا به خاطر آسیب های اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کروناست. این آژانس مستقر در پاریس در گزارش ماهانه خود اعلام کرد:« کاهش ذخایر در ماه ژوئن […]

آژنس بین‌المللی انرژی در روز سه‌شنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام در کشورهای توسعه یافته در ماه جولای به بالاترین رقم رسیده است که نشان از کاهش تقاضا به خاطر آسیب های اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کروناست.

این آژانس مستقر در پاریس در گزارش ماهانه خود اعلام کرد:« کاهش ذخایر در ماه ژوئن به روند افزایش قابل توجه ماهانه پایان داد و تصور می شد به تدریج از حجم آن کاسته شود. ولی در عوض، بالاترین سطح این ذخایر نفتی در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در ماه جولای ثبت شد که برابر با 3.225 میلیارد بشکه بود».

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از کاهش ذخایر جهانی نفت در نیمه دوم 2020 را یک میلیون بشکه پایین آورد و 3.4 میلیون بشکه در روز اعلام کرد که نتیجه افزایش تولید جهانی و تقاضای پایین تر از حد انتظار بوده است.