اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود در روز دوشنبه اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت آمریکا از 7 ساختار بزرگ شیل آن 68 هزار بشکه در روز در ماه اکتبر کاهش یافته و به 7.64 میلیون بشکه در روز برسد. اطلاعات این اداره نشان می‌دهد این اولین کاهش تولید آمریکا از ماه […]

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود در روز دوشنبه اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت آمریکا از 7 ساختار بزرگ شیل آن 68 هزار بشکه در روز در ماه اکتبر کاهش یافته و به 7.64 میلیون بشکه در روز برسد.

اطلاعات این اداره نشان می‌دهد این اولین کاهش تولید آمریکا از ماه مه خواهد بود.

طبق این گزارش، تولید از تمام ساختارهای شیل آمریکا به جز حوزه پرمین تگزاس و نیومکزیکو در ماه اکتبر پایین خواهد آمد. انتظار می‌رود تولید در این دو حوزه 23 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 4.17 میلیون بشکه در روز برسد.

احتمالاً بیشترین کاهش تولید از حوزه‌ ایگل فورد در جنوب تگزاس خواهد بود. تولید در این حوزه 28 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 1.13 میلیون بشکه در روز می رسد.

قیمت نفت آمریکا به خاطر سقوط تقاضا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا هنوز هم 40 درصد پایین‌تر از آغاز سال جاری میلادی است.

قیمت نفت خام آمریکا تقریباً 100 درصد طی 5 ماه گذشته افزایش یافته و به حدود 37 دلار در هر بشکه رسیده است. این افزایش قیمت نتیجه بهبود اقتصاد و تقاضا برای انرژی با برداشته شدن تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کروناست.