دادستانی : «نجفی» مرتکب «قتل عمد» شده است/ میترا استاد اطلاعاتی داشته که نجفی از افشای آن نگران بوده است دادستان کل کشور: 🔸 مسائل بین میترا استاد و نجفی اختلافات عادی زن و شوهری نبوده؛ خانم اطلاعاتی داشته که آقا از افشای آن نگران بوده و در اظهارات متهم مشخص است. 🔸 آقا در […]

دادستانی : «نجفی» مرتکب «قتل عمد» شده است/ میترا استاد اطلاعاتی داشته که نجفی از افشای آن نگران بوده است

دادستان کل کشور:
🔸 مسائل بین میترا استاد و نجفی اختلافات عادی زن و شوهری نبوده؛ خانم اطلاعاتی داشته که آقا از افشای آن نگران بوده و در اظهارات متهم مشخص است.

🔸 آقا در اظهارات خود گفته منتظر ماند تا فرزند از خانه خارج شود و خانم وارد حمام شود؛ با توجه به اینکه شب قبل درگیری شدید داشته‌اند و انتخاب حمام برای جنایت کاملا حساب شده بوده است.

🔸 آقا منتظر بوده خانم وارد حمام شود و اسلحه را مسلح می‌کند؛ اگر بنای ترساندن داشته می‌توانسته در اتاق هم او را بترساند و فقط اسلحه را به او نشان دهد، اما اسلحه را برداشته و از ضامن خارج کرده است؛ آیا این نشان از اراده و تصمیم آقا ندارد؟

🔸 فرض کنیم آقا قصد ترساندن داشته و برای قوی‌تر کردن ترساندن گلوله‌ای هم شلیک می‌کند مانند تیر هوایی زدن پلیس، اما اگر این آقا قصد ترساندن داشته با ۱ شلیک می‌ترساند چرا ۵ تیر شلیک کرد؟

🔸 به نظر من تمام عنصرها برای تحقق عملی که می‌تواند از مصادیق قتل عمد باشد وجود دارد.

🔸 متهم گفته که کارد به استخوانم رسیده بوده و به همین دلیل تصمیم جنایی گرفته است و همچنین گفته است که اختلافات بسیاری داشته‌اند.

🔸 مجوعه موئلفه‌های مندرج در بند ب ماده ۲۹۰ موجود است و به نظر من قتل عمد است./تسنیم