سید غنی نظری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح های توسعه ای وزارت نفت، اظهار داشت: وزارت نفت اقدام مناسبی برای راه اندازی پدافند غیرعامل در عسلویه انجام نداده است. وی اظهار داشت: سوال ما از وزیر نفت این است که چرا تاکنون بورس انرژی فعال نشده است. چرا […]

سید غنی نظری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح های توسعه ای وزارت نفت، اظهار داشت: وزارت نفت اقدام مناسبی برای راه اندازی پدافند غیرعامل در عسلویه انجام نداده است.

وی اظهار داشت: سوال ما از وزیر نفت این است که چرا تاکنون بورس انرژی فعال نشده است. چرا که با فعال شدن بورس انرژی می توان نفت را به بخش های خصوصی فروخت و وزارت نفت باید برنامه جدی در این زمینه داشته باشد.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید گازرسانی به روستاهای محروم و به ویژه مناطق سردسیر در دستور کار وزارت نفت قرار گیرد چرا که بسیاری از مناطق محروم کشور از نعمت گاز طبیعی بی بهره هستند.

نظری گفت: لازم است صادرات گاز، تقویت شود چرا که این مسئله در توسعه روابط اقتصادی کشور تأثیر زیادی دارد و همچنین اگر وزارت نفت با فروش اوراق سلف نفتی موافقت کند باید توضیح دهد که آیا این به نفع مردم است یا خیر و نقطه نظرات خود را باید در این راستا مطرح کند.