ثبت پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان
ثبت پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان
شرکت برق ابوظبی پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان را اعلام کرد. این رکورد جدید مربوط به برنده شدن در مناقصه نیروگاه خورشیدی ۲ گیگاواتی الظفره با نرخ تعرفه ۱/۳۵ سنت دلار به ازای هر کیلووات ساعت (۴/۹۷ فلس امارات به ازای هر کیلووات ساعت) می‌باشد که این میزان حدود ۴۴ درصد پایین‌تر از تعرفه‌ای است که سه سال پیش برای پروژه "نور ابوظبی" تعیین شده است.
شرکت برق ابوظبی پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان را اعلام کرد. این رکورد جدید مربوط به برنده شدن در مناقصه نیروگاه خورشیدی ۲ گیگاواتی الظفره با نرخ تعرفه ۱/۳۵ سنت دلار به ازای هر کیلووات ساعت (۴/۹۷ فلس امارات به ازای هر کیلووات ساعت) می‌باشد که این میزان حدود ۴۴ درصد پایین‌تر از تعرفه‌ای است که سه سال پیش برای پروژه “نور ابوظبی” تعیین شده است.
به گزارش نبض انرژی، شرکت برق ابوظبی پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان را اعلام کرد. این رکورد جدید مربوط به برنده شدن در مناقصه نیروگاه خورشیدی ۲ گیگاواتی الظفره با نرخ تعرفه ۱/۳۵ سنت دلار به ازای هر کیلووات ساعت (۴/۹۷ فلس امارات به ازای هر کیلووات ساعت) می‌باشد که این میزان حدود ۴۴ درصد پایین‌تر از تعرفه‌ای است که سه سال پیش برای پروژه “نور ابوظبی” تعیین شده است.
این نیروگاه قرار است در اواسط سال ۲۰۲۲ به بهره برداری برسد و به کشور امارات کمک نماید تا به هدف برنامه‌ریزی شده خود در سال ۲۰۳۰ برسد و شدت کربن را در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۷۰ درصد کاهش دهد. این افزایش ظرفیت می‌تواند تقریباً ۳ درصد از کل تقاضای سالانه برق امارات متحده عربی (تقریباٌ ۱۲۷ تراوات ساعت در سال ۲۰۱۸) را تأمین نماید.
منبع: برق نیوز