عملیاتی شدن اولین جکت طرح توسعه فاز ۱۱ کلید خورد
عملیاتی شدن اولین جکت طرح توسعه فاز ۱۱ کلید خورد
اولین جکت طرح توسعه فاز ۱۱ با وزن حدود ۲۲۰۰ تن و با نصب تمام تجهیزات، در مجموع تبدیل به یک ابرسازه حدود 3700 تنی ، توسط مهندسان ایرانی عملیاتی خواهد شد.
اولین جکت طرح توسعه فاز ۱۱ با وزن حدود ۲۲۰۰ تن و با نصب تمام تجهیزات، در مجموع تبدیل به یک ابرسازه حدود 3700 تنی ، توسط مهندسان ایرانی عملیاتی خواهد شد.
به گزارش نبض انرژی، مهندس مسعودی، مدیرعامل گروه پتروپارس در حاشیه مراسم بارگیری نخستین جکت فاز ۱۱ میدان گازی مشترک پارس جنوبی طی پیامی افتخار اجرای طرح توسعه آخرین فاز پارس جنوبی را حاصل تلاش‎های همه کارکنان پتروپارس دانست و این اتفاق میمون را به همه همکاران گروه پتروپارس تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل گروه پتروپارس متن کامل این پیام چنین است: بسیار خوشحال هستم که با کمک تمام همکاران عزیز در شرکت پتروپارس به مرحله عملیات بارگیری اولین سازه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ رسیده‎ایم.
این جکت اولین جکت طرح توسعه فاز ۱۱ با وزن حدود ۲۲۰۰ تن است و با نصب تمام تجهیزات، در مجموع تبدیل به یک ابرسازه حدود 3700 تنی خواهد شد که امروز همکاران شما در فاز ۱۱ در حال انجام عملیات بارگیری آن هستند و پس از مراحل مهارسازی، حمل دریایی و به آب اندازی، اواخر خرداد ماه عملیات نصب در موقعیت 11B انجام می‎شود.

امیدواریم با برنامه‎ریزی‎های انجام شده پس از نصب جکت، دکل حفاری را در موقعیت پیش‎بینی شده مستقر و عملیات حفاری پنج حلقه چاه اول را برای تولید ۴۰۰ میلیون فوت مکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی آغاز کنیم.

همانطور که همکاران در شرکت پتروپارس می‎دانند سال‎های سال بود که عملیات اجرایی جدیی روی این طرح انجام نشده بود که خوشبختانه با پیگیری‎هایی که شد و با کمک همه شما عزیزان این مهم محقق شد و در مهر ماه سال ۱۳۹۸ مقدمات عملیات اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ به صورت جدی در شرکت پتروپارس شکل گرفت.
شاید با رفتن توتال و سی ان پی سی ای (CNPCI) برخی فکر می‎کردند این کار به وسیله پتروپارس امکان‎پذیر نباشد اما خوشبختانه وزارت نفت اعتماد کرد و حاصل آن بارگیری اولین جکت است.
اگر به گذشته نگاه کنیم اولین طرح توسعه میدان مشترک پارس جنوبی به دست پتروپارس انجام شد، فازهای ۴ و ۵ و ۶، ۷ و ۸ با موفقیت انجام شدند و اکنون در مدار تولید و باعث افتخار کشور هستند. طرح توسعه فازهای ۱۲ و ۱۹ نیز به همین شکل با موفقیت انجام شدند و خوشبختانه اکنون هم پتروپارس در حال توسعه آخرین بلوک مرزی میدان مشترک پارس جنوبی است.
این اتفاق میمون با کمک همه شما همکاران عزیز و بزرگوار به من و مجموعه مدیریت در شرکت پتروپارس روی داده است و جای دارد به همه شما عزیزان این افتخار را تبریک و دست مریزاد بگوییم و امیدوارم شرکت پتروپارس بتواند این طرح را نیز مانند طرح‎های گذشته به نحو احسنت عملیاتی کند و توسعه دهد و به امید خدا هم کام مردم عزیزمان و هم کام شرکت پتروپارس و همه همکاران شیرین شود.