دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸
  • شرکت پالایش و پخش افت کیفیت بنزین تهران را تکذیب کرد ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

    شرکت پالایش و پخش افت کیفیت بنزین تهران را تکذیب کرد

    شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد:تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو ۴ و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm بوده و اظهارنظر درباره این موضوع بر عهده سازمان ملی استاندارد است.

عرضه ۲ میلیون بشکه نفت‎ خام سنگین در بورس انرژی ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

عرضه ۲ میلیون بشکه نفت‎ خام سنگین در بورس انرژی

اطلاعیه نهمین عرضه نفت‎ خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی برای تاریخ سه شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۸ منتشر شد.

ساخت تاسیسات فاضلاب دماوند آغاز شد ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

ساخت تاسیسات فاضلاب دماوند آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه‌های طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر دماوند در استان تهران با اعتباری افزون بر سه هزار میلیارد ریال روز شنبه آغاز شد.

حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی ایران تکذیب شد ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی ایران تکذیب شد

مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در اطلاعیه حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی و زیرساخت‌های حیاتی ایران را تکذیب کرد.

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، نیازمند اصلاح قیمت برق ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، نیازمند اصلاح قیمت برق

روندهای جهانی انرژی بیانگر آن است که کشورهای جهان کم کم وابستگی خود را به انرژی‌های فسیلی کاهش می‌دهند و در عوض تلاش برای تولید انرژی از روش‌های نوین مدارا کننده با محیط زیست را جایگزین می‌کنند با این حال این موضوع در کشور ما بنا به دلایل اقتصادی چندان مورد اقبال نیست.

زنگنه: باید مسیر صنعت نفت را برای گام‌های مبتکرانه جوانان هموار کرد ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

زنگنه: باید مسیر صنعت نفت را برای گام‌های مبتکرانه جوانان هموار کرد

وزیر نفت در بازدید از دو کارخانه نوآوری، بر ضرورت شناخت، درک و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها تاکید کرد و گفت: در تلاشیم زمینه انجام کارهای خلاقانه در صنعت نفت را برای جوانان فراهم کنیم.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۰.۱درصد کاهش به ۶۴دلار و ۵۰سنت رسید.

ایران ۲۰ درصد از دنیا جلوتر است! ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

ایران ۲۰ درصد از دنیا جلوتر است!

برق‌رسانی به روستاها پرونده‌ای است که تا پایان دولت دوازدهم به طور کامل بسته خواهد شد و طبق اعلام مسوولان، همه روستاها برق‌دار خواهند شد. پرونده ای که ایران در آن از سایر دنیا جلوتر است و درحالی که براساس آمار سازمان ملل جمعیت روستایی برق‌دار در سطح دنیا حدود ۷۶ درصد است ولی در ایران این رقم به ۹۹.۷ درصد رسیده است.

جنگ آینده کشورها جنگ آب نیست ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

جنگ آینده کشورها جنگ آب نیست

عضو هیئت علمی گروه برق و قدرت دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: جنگ آینده، جنگ انرژی‌ست نه جنگ آب زیرا آب شور را می‌توان با انرژی، به آب شیرین تبدیل و مشکلات آن را حل کرد بنابراین باید به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر رفت یعنی انرژی‌هایی که پایان نمی‌پذیرند.

طرح فاضلاب تهران تا پنج سال آینده به اتمام می‌رسد ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

طرح فاضلاب تهران تا پنج سال آینده به اتمام می‌رسد

مدیرعامل آبفای استان تهران با تاکید بر اینکه پروژه فاضلاب تهران مراحل نهایی خود را طی می‌کند، گفت: تاکنون حدود ۷۶ درصد شبکه فاضلاب مناطق ۲۲ گانه تهران اجرایی شده است و ظرف پنج سال آینده این طرح به اتمام خواهد رسید.