۶ حلقه چاه غیرمجاز در شهریار مسدود شد
۶ حلقه چاه غیرمجاز در شهریار مسدود شد

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان در ۱۵ روز گذشته خبر داد که به دنبال آن از برداشت غیرمجاز بیش از ۲۴۷ هزار متر مکعب آب از آبخوان‌ها جلوگیری شد.

به گزارش نبض انرژی از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، غلامعلی بیدختی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۲۴۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.