مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای بازسازی صنعت برق سوریه
مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای بازسازی صنعت برق سوریه

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه برای بازسازی صنعت برق سوریه امکانات وسیعی مورد نیاز است، گفت: در این ارتباط کشورهای مختلفی علاقمند مشارکت هستند؛ از مناسب‌ترین فرصت‌ها برای شرکت‌های ایرانی، مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی سایر کشورهاست که در این بازار حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش نبض انرژی، «رضا اردکانیان» امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: بعد از پایان جنگ در سوریه، حضور شرکت‌های ایرانی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی آغاز شده است.

وی اظهار داشت: یک نیروگاه ۵۴۰ مگاواتی در لاذقیه سوریه به بخش خصوصی ایران واگذار شده که با سرمایه گذاری مشترک در حال احداث است.

وزیر نیرو گفت:  خدمات فنی و مهندسی ایران به ویژه در صنعت برق و تا حدود زیادی در صنعت آب، در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور و منطقه قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ارزش نیروگاه ۵۴۰ مگاواتی لاذقیه ۴۱۱ میلیون یورو اعلام شده که توسط شرکت مپنا در لاذقیه سوریه ساخته می‌شود.

بر اساس تفاهم‌نامه مشترک ایران و سوریه، واحد گازی اول این نیروگاه در ۱۵ ماه، واحد گازی دوم در ۲۴ ماه و واحد بخاری این نیروگاه ظرف ۳۴ ماه تکمیل شود.

علاوه بر این، بیش از ۸۰۰ مگاوات نیروگاه های مختلف در سوریه برای بازسازی و تعمیرات معرفی شده است و شرکت های ایرانی اعلام آمادگی کرده‌اند در این زمینه ها کار را به مراحل نهایی و امضای قرارداد برسانند.