تقاضای کاذب در بازار ایجاد نکنیم
تقاضای کاذب در بازار ایجاد نکنیم

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه نباید برخی از اظهارنظرها به صورت ناخواسته تقاضای کاذب و التهاب در بازار ایجاد کند، گفت: مردم باید بدانند که در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم.

رسول جهانگیری طبق گزارش نبض انرژی با بیان این که نباید صحبتهایی شود که در بازار تقاضای کاذب ایجاد شود گفت: زمانی که من یک مسئولیت خاصی را عهده دار می شوم در زمانی که کشور در شرایط خاصی به سر می برد باید بدانیم اگر کالا به اندازه نیاز هم در کشور وجود دارد با یک اظهار نظر نسنجیده ممکن است با کمبود آن کالا مواجه شویم.

وی افزود: التهاب در بسیاری از بازارها بر اثر جو روانی است و بیان برخی از صحبت ها به صورت ناخواسته فضای بازار را با مشکلاتی روبه رو می‌سازد که در این رابطه مردم باید بدانند در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم. به عنوان نمونه ما به هیچ وجه کمبود پوشک نداشتیم بازار به دست برخی افراد سودجو افتاده  برخی افرادی هم که به دنبال بازار پوشک نبودند به دنبال آن آمده و تقاضای کاذب در بازار ایجاد و نظم آن بهم خورد. مسئولین باید مراقب باشند که لحن صحبت آنان به گونه ای نباشد که تقاضای کاذب در بازار ایجاد و در دل های مردم هول و اضطراب ایجاد شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران ادامه داد: امیدوارم نظر آقای طحان پور چیز دیگری بوده اعتقاد من این است که با  گذشت زمان جو بازار رو به آرامی رفته و التهاب آن فروکش می کند، کشور به دنبال عادی سازی این شرایط و تطبیق و آرامش است و به حمدالله از این وضعیت ملتهب عبور خواهیم کرد.

جهانگیری گفت:  مشکل امروز بازار کشور اعم از سکه، طلا، ارز و خودرو تقاضای کاذب است، آیا بازار ما به این تعداد خودروی خریداری شده نیاز داشت؟ در نتیجه مشکل ایجاد تقاضای کاذب برای یک کالاست.

  • منبع خبر : تسنیم