مهم‌ترین رویداد صنعت توزیع برق کشور برگزار می‌شود/ معرفی برترین نوآوران صنعت توزیع برق
مهم‌ترین رویداد صنعت توزیع برق کشور برگزار می‌شود/ معرفی برترین نوآوران صنعت توزیع برق

در مراسم افتتاحيه كنفرانس منطقه اي سيرد، آثار برتر سومين جشنواره نوآوري شركت هاي توزيع برق سراسر كشور نيز معرفي خواهند شد.

به گزارش نبض انرژی،کنفرانس منطقه‌ای سیرد به عنوان بزرگترین و مهمترین گردهمایی متخصصان صنعت توزیع برق کشور فردا (سه‌شنبه) با حضور محمودرضا حقی‌فام معاون هماهنگی توزیع توانیر برگزار می شود.
این کنفرانس که تاکنون شش دوره آن پشت سرگذاشته است، در هفتمین دوره خود مقالاتی را در شش محور دریافت کرده است.
بر اساس گزارش دبیرخانه این کنفرانس، در مجموع ۶۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده است که از این میان ۱۷۶ مقاله پذیرفته شد. از این رو قرار است که در این کنفرانس دو روزه، ۱۳۲ مقاله در قالب پوستر و ۴۴ مقاله به صورت شفاهی ارائه شود.
این مقالات در محورهای تجهیزات شبکه، کیفیت برق و EMT، بهره‌برداری، کنترل، منابع پراکنده انرژی و بهینه‌سازی مصرف (کاهش تلفات)، برنامه‌ریزی و توسعه شبکه و مباحث اقتصادی در کسب و کار توزیع، تجدید ساختار و بازار برق به دبیرخانه کنفرانس سیرد ارسال شده است.
خاطرنشان می سازد که در مراسم افتتاحیه کنفرانس منطقه ای سیرد،  آثار برتر سومین جشنواره نوآوری شرکت های توزیع برق سراسر کشور نیز معرفی خواهند شد.
دبیرخانه جشنواره نوآوری شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشوردرخصوص جزئیات این رویداد اعلام کرد:  پس انتشار فراخوان، در مجموع ۱۵۷ اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت ۵۳ اثر در ۷ محور مورد قبول هیات داوران قرار گرفت.
پس از بررسی در نهایت ۱۵ اثر در ۵ محور حائز رتبه های اول تا سوم شدند و در دو محور باقی مانده، هیات داوران هیچ اثری را شایسته احراز رتبه ندانستند.
بر اساس این گزارش، کنفرانس منطقه ای سیرد فردا (سه شنبه) درتهران و سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد شد.