ساخت باتری موتورسیکلت‌های برقی
ساخت باتری موتورسیکلت‌های برقی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو می‌گوید حمایت از سازندگان موتوربرقی داخلی برای ساخت باتری در دستور کار قرار دارد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو می‌گوید حمایت از سازندگان موتوربرقی داخلی برای ساخت باتری در دستور کار قرار دارد.
به گزارش نبض انرژی، “همایون حائری” افزود: حمایت از سازندگان داخلی موتورسیکلت برقی و توسعه ایستگاه‌های شارژ این نوع موتورسیکلت‌ها سبب خواهد شد مردم تمایل بیشتری برای برقیسازی موتورهای بنزینی پیدا کنند.
وی ادامه داد: حمایت از سازندگان داخلی برای ساخت باتری موجب کاهش قیمت آنها خواهد شد که این موضوع باعث افزایش تمایل مردم برای استفاده از این نوع موتورها خواهد شد.
حائری با اشاره به اینکه مقرر است در گام نخست طرح برقی کردن موتورسیکلت‌ها، موتورهای موجود در صنعت برق تبدیل شوند، خاطرنشان ساخت: عوامل گفته شده سبب روی‌آوری مردم به استفاده از موتورهای برقی خواهد شد.
پیشتر وی خبر از اجرای طرح برقی کردن پنج هزار موتور سیکلت در صنعت برق داده بود.
حدود ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد که طرح‌هایی برای جایگزینی آنها در حال انجام است.
وزیر نیرو نیز پیش از این گفته بود: امید است این اقدام بتواند سهم موثری در کاهش آلودگی هوای شهرها به خصوص شهرهای بزرگ داشته باشد.
«رضا اردکانیان» ادامه داد: شرکت‌های توزیع برق تهران و سایر شهرهای استان تهران در گام نخست برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی پیشگام هستند.
وی از اختصاص تسهیلات بانکی برای برقی کردن موتورسیکلت‌ها خبر داده و خاطرنشان کرده بود: مذاکرات با نظام بانکی برای این کار آغاز شده است تا مردم احساس کنند این طرح، اقدامی توجیه پذیر است.
منبع: ایرنا