تأمین برق مورد نیاز ساختمان ها با آسیاب بادی
تأمین برق مورد نیاز ساختمان ها با آسیاب بادی

مهندسان طرح نوعی ساختمان سازگار با محیط زیست را ارائه کردند که روی بلندترین نقطه آن آسیاب بادی وجود دارد.

مهندسان طرح نوعی ساختمان سازگار با محیط زیست را ارائه کردند که روی بلندترین نقطه آن آسیاب بادی وجود دارد.
به گزارش نبض انرژی، با افزایش چشمگیر آلودگی کره زمین در دهه‌های اخیر و کاهش ذخایر سوخت‌های فسیلی مهندسان تلاش می‌کنند تا طراحی و ساخت ساختمان‌های سازگار با محیط زیست را بیش از گذشته مد نظر قرار دهند.
حالا مهندسان چند شرکت بین‌المللی در صدد هستند تا ساختمانی را طراحی کنند که برق مورد نیاز برای آسانسورهای آن از طریق پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود. نکته جالب‌تردر مورد این ساختمان قرار دادن آسیاب بادی در بالاترین نقطه آن است. این آسیاب بادی انرژی الکتریکی مورد نیاز برای قسمت‌های مختلف ساختمان را تامین می‌کند. بر اساس تصاویر اولیه که از این ساختمان منتشر شده است آسانسور‌ها به شکل کابین بوده و در هنگام جابه‌جایی منظره‌ای زیبا را پیش روی مسافران قرار می‌دهند.
سیستم آسانسورهای این ساختمان به نحوی طراحی شده است که در زمان بالا و پایین رفتن ضمن انتقال مسافران انرژی تولید می‌کند. یعنی این آسانسورها هم انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را تامین و هم برق مصرفی در بخش‌هایی از ساختمان را ذخیره‌سازی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که این برج سازگار با محیط زیست ۱۶۰ متر ارتفاع داشته باشد.
هر کدام از کابین‌های آسانسورهای این ساختمان قادر به جابه‌جایی ۱۲ مسافر هستند. زمانی که مسافران در آسانسور هستند می‌توانند با استفاده از نرم‌افزارهای هوشمند کابین اطلاعات جالبی را در مورد مناطق گردشگری در شهر مورد نظر خود بدست آوردند. اکنون شرکت‌های سازنده این ساختمان در تلاش هستند تا به زودی عملیات احداث اولین ساختمان سازگار با محیط زیست که مجهز به آسیاب بادی است را به پایان برسانند. تمامی انرژی ساختمان سازگار با محیط زیست از منابع پاک مانند خورشید و باد تامین شده و تقریبا هیچ نوع آلودگی تولید نمی‌کند.
منبع: آنا