آمریکا تا سال ۲۰۲۴ بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان
آمریکا تا سال ۲۰۲۴ بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان

جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می دهد آمریکا در پنج سال آینده به بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان تبدیل می شود.آمریکا تا سال 2024 بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان می شود

به گزارش نبض انرژی، این آژانس پیش‌بینی کرده است آمریکا تا سال ۲۰۲۴ حدود چهار میلیون بشکه به تولید نفت جهان اضافه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، میزان تولید نفت آمریکا تا سال ۲۰۲۴، با احتساب گاز طبیعی مایع یا ال‌ان‌جی و دیگر هیدورکربنها به ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز می رسد؛ این رقم در سال گذشته میلادی ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز بود.
پیش بینی آژانس بین‌المللی انرژی حاکی است میزان تولید نفت خام آمریکا با افزایش دو میلیون و هشتصد هزار بشکه در روز به ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۴ می رسد؛ این رقم در سال ۲۰۱۸ کمتر از ۱۱ میلیون بشکه در روز بود.
این گزارش می افزاید: آمریکا در سال ۲۰۲۴ با پشت سرگذاشتن عربستان و روسیه، می تواند به بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان تبدیل شود.
«فاتح بیرول» دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی در یک کنفرانس مطبوعاتی در هیوستون اعلام کرد: آمریکا به عنوان یک صادرکننده مهم نفت ظهور خواهد کرد. وی همچنین افزود: دومین موج انقلاب نفت شیل (نفت صخره‌های رسی) آمریکا در راه است.

  • منبع خبر : ایرنا